Kurs rysunku Katowice, Gliwice, Rybnik
Kurs rysunku

Kurs Rysunku

dla kandydatów na studentów architektury

Back

Program.

Proces nauczania na naszym kursie bazuje na autorskim programie. Jego podstawa oparta jest o wymagania egzaminów wstępnych na Wydziały Architektury wyższych uczelni. Program kursu zawiera kompleksowe opracowanie dziedzin rysunku architektonicznego, podstawowe wiadomości z historii architektury klasycznej i współczesnej oraz zajęcia z technik barwnych, rysunku postaci oraz kompozycji przestrzennych.

Zajęcia

prowadzone z indywidualnym podejściem do kursanta w grupach 10-20 osobowych, w luźnej atmosferze z muzyką. W porze wiosennej organizujemy zajęcia w plenerze oraz wyjazdy do miejsc ciekawych pod względem architektonicznym i rysunkowym.

Metody.

Pozwalamy kursantom na rozwijanie własnych stylów rysunku w oparciu o jego właściwe zasady. Nie narzucamy gotowych sposobów kładzenia kreski czy określonego zestawu "jedynych słusznych form architektonicznych". Pokazujemy szeroki przekrój technik i możliwości oraz zasady, dzięki którym niezależnie od stylu będzie możliwe osiągnięcie znakomitego wyniku.
Uważamy, że lekcje indywidualne mają wiele pozytywnych aspektów, jednak w przypadku nauki rysunku, zajęcia w grupie mają ich więcej. Pozwalają kursantom na dzielenie się pomysłami i doświadczeniami i przede wszystkim na porównanie swojej pracy z lepszą pracą kolegi czy koleżanki, obserwację i wyciąganie własnych wniosków.
Jako młodzi architekci, którzy niedawno opuścili mury uczelni architektonicznej, mamy aktualny obraz wymogów egzaminacyjnych. Jednocześnie posiadamy doświadczenie dydaktyczne w dziedzinie nauki rysunku. Od siedmiu lat edukujemy, gromadzimy i analizujemy informacje dotyczące zdawalności rysunków - opinie osób prowadzących egzamin rysunkowy oraz uczestników na różnych uczelniach. Pozwoliło nam to na wypracowanie swego rodzaju "know how" egzaminu wstępnego dla danej uczelni. Kursanci zdobędą wiedzę jak postępować aby zwiększyć swoją szansę na pozytywną ocenę z egzaminu rysunkowego w zależności od preferowanego wydziału architektury, gdzie będą ubiegali się o przyjęcie na studia.